نوشته شده توسط : علی

مهم ترین اصولی که باید در محوطه سازی رعایت کنید

مسلما این اصول و قواعد هستند که هر کاری را هدفمند می کنند.

در همین راستا؛ محوطه سازی نیز دارای اصولی و قوانین شاخصی است که داشتن درکی درست از آن‌ها مطمئناً فرد را به نتایجی بهتری خواهد رساند. در ادامه به این اصول اشاره شده است.

در استفاده از المان ها به حفظ تعادل دقت کنید..

این اصل و قانون در محوطه سازی به شما کمک خواهد کرد که در استفاده از یک المان یا گروهی از المان‌ها زیاده‌روی نکنید. تعادل دیدن یک منظره و محوطه را دلپذیرتر از قبل می‌کند.

فرقی نمی‌کند شما تعادل متقارن یا تعادل نامتقارن را در محوطه سازی خود به کار برده‌اید، هر دوی این‌ها می‌توانند رضایت‌بخش باشند.

به طور کلی تعادل متقارن در محوطه سازی‌های رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند و در نقطه مقابل نوع نامتقارن بیشتر در محوطه سازی‌های غیررسمی به کار برده می‌شوند.

کارتان را با تمرکز پیش ببرید…

داشتن تمرکز از دیگر اصول مهم در محوطه سازی به شمار می‌رود.

نقطه تمرکز کانونی در تمامی طرح‌های برجسته محوطه و فضای سبز دیده می‌شوند.

این نقطه در واقع همان مکان یا المانی است که کاربر در نگاه اول جذب آن می‌شود.

به عبارتی نقطه یا کانون تمرکز در واقع قوی‌ترین المان موجود در محوطه است که از هر زاویه‌ای قابل رؤیت است.

در محوطه سازی این نقطه کانونی باید یک المان نزدیک به در ورودی باشد.

محوطه ممکن است که چند نقطه کانونی داشته باشد اما باید دقت کرد در استفاده از آن زیاده‌روی نکرد.

ساده اما زیبا کار را پیش ببرید!

در محوطه سازی باید سعی کرد که فضا را در حداکثر سادگی نگه داشت و از هر گونه شلوغ‌کاری پرهیز کرد. ناگفته نماند که اصل سادگی در تضاد با پیچیدگی نیست.

به عبارتی بسیاری از محوطه سازی‌های ساده در عین حال شامل طرح‌های بسیار پیچیده‌ای هستند.

محوطه‌ای که حس لازم از آرامش و اطمینان را به فرد می‌دهند عاری از هر گونه اضافه کاری در رنگ‌آمیزی، اشکال هندسی مختلف، خطوط و منحنی‌ها هستند.

سادگی را با خسته کننده بودن و عاری از هر گونه تخیل اشتباه نگیرید.

از آهنگ و خطوط کمک بگیرید

آهنگ یا همان ریتم در واقع نشان دهنده تکرار منظم یک المان در فرآیند محوطه سازی است.

در محوطه سازی، فضا امکان ایجاد ریتم و خطوط را به شما می‌دهد و بدین منظور می‌توانید از گیاهان، چراغ‌ها و انواع بوته‌ها استفاده کنید.

خطوط نیز در محوطه با استفاده از شکل و حالت بستری که گیاهان روی آن قرار گرفته‌اند و پیاده‌روها شکل می‌گیرند.

استفاده مناسب از اصل آهنگ (ریتم) و خط فضا و محوطه را از حالت سکون خارج می‌کند.:: بازدید از این مطلب : 32
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : 25 / 10 / 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : علی

0 تا 100 انتخاب کت و شلوار اداری مردانه

 

همیشه طیف وسیعی از مردان به دنبال انتخاب کتوشلوار اداری مردانه با رعایت تمامی فاکتورهای کیفیت، قیمت، اصالت برند و پارچه و صدالبته مناسب محیط کار هستند.

اگر شما هم یکی از آن ها هستید احتمالاً به دنبال تحقیق در این زمینه بوده و سعی می‌کنید بهترین گزینه‌ در انتخاب کتوشلوار اداری مردانه را خریداری نمایید.

از نظر علم روان‌شناسی پوشش انسان یکی از مهم‌ترین عللی است که دیگران ترجیح می‌دهند با آن ها ارتباط برقرار کنند. به طور مثال اگر در محیط اداری از پوشش‌های رسمی استفاده کنید؛ هم انگیزه به کار در خودتان و هم اطرافیان چندبرابر می‌شود.

موضوع مهم دیگر در مورد چگونگی انتخاب چنین پوششی است و انتخاب کتوشلوار اداری مردانه باید با اصول خاصی انجام گردد. قطعاً هر رنگی را نمی‌توان انتخاب کرد. استفاده از کراوات و موارد این‌چنینی و ست‌کردن اکسسوری‌ها با البسه مردانه رسمی نیز، نیاز به‌دقت بسیار دارد و باید با وسواس و حساسیت خاصی انجام گردد.

نکات مهم در انتخاب کتوشلوار اداری مردانه

موضوع این است که در انتخاب کتوشلوار اداری مردانه، شما محدودیت‌های زیادی دارید و به‌هیچ‌عنوان صرفاً بر اساس سلیقه خودتان نمی‌توانید لباس‌ها را برگزینید. به طور مثال شما در انتخاب کتوشلوار اداری مردانه بهتر است تا حد ممکن به سراغ رنگ‌های غیر تیره و شاد نروید. زیرا محیط اداری و شرکت نیاز به انتخابی حرفه‌ای دارد. ابتدا در مورد لباس زیرین و پیراهن زیر کت صحبت خواهیم کرد.

کتوشلوارهای رنگی اداری

سعی کنید لباس‌هایی با ترکیب رنگ آبی آسمانی، سفید و خیلی کم‌رنگ و ساده به تن کنید. زیرا هم با تمامی کت‌وشلوارها، ست شده و هم ترکیب رنگ آن ها فرم کلی پوشش شما را بر هم نمی‌زند.

البته برخی از ادارات خصوصی و بانک‌ها نیز در این زمینه محدودیت‌هایی را اعمال می‌نمایند و شما پیش از هر چیزی بهتر است با قوانین آن ها در انتخاب رنگ و طرح آشنا شوید.

بایدها و نبایدهای کتوشلوار رسمی

موضوع بعدی مربوط به کت و شلوارهای طرح‌دار می‌باشد. معمولاً این انتخاب‌ها بدترین گزینه هستند و حتی نشان‌دهنده عدم دقت در انتخاب و به‌نوعی کم‌هوشی فرد برای تعیین یک استاندارد و خط‌مشی کلی است. به‌هرحال در بسیاری از ادارات خصوصی و سازمان‌ها شما می‌بایست بر اساس خواسته رئیس خود از کت‌وشلوار به همراه کراوات انتخاب کنید. اجازه دهید یک راهنمایی کلی در این زمینه به شما داشته باشیم.

عموماً رنگ‌های بنفش و قرمز تیره‌تر و با رنگ‌های پرتر می‌توانند توجه را جلب کنند. انتخاب این موارد به‌عنوان کراوات‌های اداری بهترین شاخصه‌ای است که یک کارمند و یا مدیر ارشد می‌تواند با آن ثبات و اقتدار خود را به رخ بکشد.

فراموش نکنید که کراوات شما باید مدلی با عرض بیشتر و طول کوتاه‌تر نسبت به سبک‌هایی که در مهمانی‌ها و مجالس استفاده می‌شود باشد.

بهترین رنگ کت و شلوارهای اداری مردانه

کت‌وشلوارها بر اساس رنگ‌بندی به چند دسته اداری، مهمانی، کلاسیک و... تقسیم می‌شوند و شما زمانی می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید که نیازسنجی‌های لازم را انجام دهید.

نخستین مورد مربوط به بودجه شما برای خرید کتوشلوار اداری مردانه است. قطعاً هرچقدر بیشتر هزینه کنید همان قدر آش می‌خورید. در مقابل ترکیب برخی از رنگ‌ها با پیراهن می‌تواند جذابیت شما را در یک محیط کاری دوچندان کند. یک پیشنهاد. بهتر است که برای خرید کت و شلوار تا جایی که می توانید به سراغ مدل های باکیفیت بروید.

رنگ مشکی

یکی از رنگ‌های محبوبی که احتمالاً همان اول و با تصور کتوشلوار اداری مردانه در ذهنتان به سراغ افکارتان می‌آید مشکی می‌باشد. مشکی رنگی بی‌دغدغه برای ست کردن با انواع پیراهن می باشد. شما می‌توانید رنگ مشکی را در بیشتر مواقع انتخاب کنید. اما اگر محیطی‌تان طوری است که ارتباط با مشتری در کسب و جذب او بسیار مؤثر است. به‌هیچ‌عنوان از این رنگ مداوم و پشت‌سرهم استفاده نفرمایید.

رنگ زغالی

رنگ بعدی زغالی است. ذغالی از طیف رنگ مشکی پیروی کرده و در بسیاری از موارد یک انتخاب عادی و با محافظه‌کاری هرچه‌تمام‌تر می‌باشد.

رنگ آبی و سورمهای

از جمله رنگ‌های دیگری که می‌توان به آن ها در انتخاب کتوشلوار اداری مردانه اشاره کرد رنگ  آبی و سورمه‌ای هستند.

کت‌و‌شلوار سورمه‌ای در استفاده از اکسسوری‌ها دست شما را باز می‌کند. در واقع تمرکز روی اکسسوری‌های شما مانند ساعت‌های رسمی با بند چرم و استیل می‌تواند یکی از خصوصیت این کت و شلوارهای اداری باشد.

کیفیت دوخت و پارچه کتوشلوار مردانه

موضوع بعدی کیفیت دوخت و پارچه کتوشلوار اداری مردانه است. هر چه پارچه باکیفیت‌تر، قابلیت شستشوی آن بالاتر و همین‌طور قیمتش نیز بالاتر خواهد بود. به‌هرحال پارچه‌ای باکیفیت می‌تواند سال‌ها شما را از خرید کت‌وشلوار حداقل در همان رنگ و طرح بی‌نیاز سازد.

بهتر است که پیش از هر چیزی و پس از انتخاب رنگ مورد نظرتان کیفیت دوخت و خیاطی کت‌وشلوار مد نظرتان را بررسی کنید.

یعنی برای انتخاب کتوشلوار اداری مردانه از سه فاکتور قیمت، طرح و رنگ و همین‌طور کیفیت دوخت عبور کنید. در نهایت شما دیگر محدودیتی نداشته و می‌توانید کت‌وشلوار را انتخاب نهایی خود بدانید.

راهنمای انتخاب کتوشلوار اداری شیک

پوشیدن یک کت‌وشلوار شیک، جذاب و باکیفیت در محیط اداری سبب بالارفتن اعتمادبه‌نفس شما خواهد شد. در نتیجه تصمیماتی که می‌گیرید هوشمندانه‌تر بوده و سبب می‌شود که با دقت بیشتری به انجام فعالیت‌های روزانه خود بپردازید.

اگر سایز خود را می دانید انتخاب یک کت و شلوار می تواند تبدیل به تصمیمی آسان شود. به هر حال انتخاب محصول از یک برند معتبر و با کیفیت بالا شخصیت و اعتماد بنفس شما را افزایش خواهد داد. بهتر است که کت و شلوار های اداری را با دقت و وسواس خاصی انتخاب کنید و حتما به سراغ برند های معتبر در این زمینه بروید.

کت و شلوار های غیراستاندارد و بی کیفیت ممکن است ظاهری جذاب داشته باشند. اما پس از چند بار استفاده و شستشو و بخصوص در مواردی که قصد پاک کردن لکه از روی لباس را دارید شما را با مشکلات جدی مواجه می سازند.

به طبع برند های متفرقه و بی کیفتی استاندارد های لازم را برای دوخت البسه لحاظ نمی کنند و سرمایه گذاری شما برای خرید یک کت و شلوار رسمی پوچ و بی اساس خواهد شد. کت و شلوار مردانه زاگرس پوش می تواند انتخابی ایده آل برای مشاغل و حضور در جلسات حساس کاری باشند. اگر یک مدیر، کارمند و یا صاحب کسب و کار و تجارت هستید. نخست ظاهر خود را بروز کنید.

انتخاب کتوشلوار اداری مردانه بر اساس استایل

به‌طورکلی توسط بزرگ‌ترین افراد در حوزه فشن و مد دو نسخه و سبک انتخاب سایز کتوشلوار اداری مردانه پیشنهاد می‌شود. که در ادامه این دو مورد را بررسی خواهیم کرد.

کت و شلوار تن خور راسته یا Slim fit

گزینه اول که ما خیلی روی آن اتفاق‌نظر داریم تن خور راسته می‌باشد. زیرا این مدل‌ها ظاهری مرتب‌تر داشته و از نظر شخصیت شناسی هم به شما و هم به شخصی که با شما برخورد خواهد داشت آرامش خاطر بیشتری می‌دهد. این کت و شلوار ها برش های خیاطی نزدیک به فرم و بدن فرد داشته و نسبت به دیگر مدل ها در بخش های بازو و کمر و قفسه سینه تنگ تر هستند. به طور کلی و به زبان عامیانه بهتر روی تن می نشینند.

کت و شلوار تن خور معمولی یا Regular Fit

در برابر موردی که در بالا به آن اشاره شد، تن خورهای دوخت آزاد، حالتی معمولی و راحت‌تر دارند.

این کت‌وشلوارها در دسته‌بندی سایز، مناسب کسانی هستند که علاقه‌مند به پوشیدن مدل‌های تنگ نیستند و ترجیح می‌دهند در هنگام استفاده از کت‌وشلوار آزادی عمل بیشتر و انعطاف بالاتری داشته باشند. نام دیگر این مدل‌ها قواره بزرگ نیز می‌باشد که این‌گونه اصطلاحات در بین فروشندگان کت‌وشلوار رایج است.

سخن آخر ...

برندهای مختلف کت و شلوار در دنیا مانند  Burberry و Brioni وGucci و همچنین برند های ایرانی خوشنام مانند زاگرس پوش انتخاب های بسیار هوشمندانه برای افراد در کشور های مختلف هستند جهت یک استایل مناسب و بسیار عالی.

منبع:
https://bit.ly/3dTttIm

https://www.fasleqtesad.com/Fa/News/718357/:: بازدید از این مطلب : 36
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : 1 / 10 / 1400 | نظرات ()